Fundacja Przetrwać Cierpienie mieści się w Katowicach. Fundacja ta oprócz działalności na terenie pomocy ludziom w przeżywaniu różnego rodzaju cierpienia rozpoczęła w sierpniu kampanię „Ja też jestem dzieckiem” .
Kampania ta ma na celu uświadomienie, a właściwie przypomnienie szpitalom, że istnieją akty prawne nakładające obowiązek na szpital o tym, by informować
rodziców i zapewnić możliwość godnego pochówku ich utraconemu dziecku.
NIESTETY WIELE SZPITALI TEGO NIE ROBI, a wręcz podsuwa rodzicom kartę oświadczenia zrzeczenia się ciała dziecka – jak to określa się – martwego płodu, które potem zostaje brutalnie zutylizowane. Chcemy dotrzeć w miarę
możliwości do wszystkich szpitali w Polsce i niejako wymusić na nich informowanie rodziców o takim prawie, chociażby przez wręczenie ulotki gdzie wszystko to zostanie ujęte, jeśli już nie będzie stać lekarza na nic więcej.
Fundacja prowadzi listę szpitali, które chcą zaangażować się w kampanię, jak również swoisty ranking tych placówek, które rzetelnie pomagają rodzicom w tej kwestii. Bazuje przy tym nie na opinii szpitali ale na opinii rodziców, którzy utracili dziecko i dzielą się swoimi doświadczeniami. Niestety często bardzo przykrymi. Wiele jest takich szpitali na Śląsku, które wciąż jeszcze nie widzą w małym człowieku w łonie matki człowieka,  a jedynie – w momencie poronienia – „odpad medyczny”.

Drugim acz równoległym celem kampanii jest uświadomienie wielu rodzicom, którzy utracili swoje dzieci w wyniku przedwczesnego poronienia, że mają oni prawo do godnego pochówku tych dzieci, łącznie z obecnością kapłana podczas takiego pogrzebu. Pewnie wszyscy rozumiemy jak delikatna jest to sytuacja w sercach tychże rodziców.  W parafii gdzie obecnie pracuję w Katowicach Załężu znajduje się grób Dziecka Utraconego stąd też moja obecność w tej kampanii.

Wszelkie informacje na temat grobów czy zapytania i propozycje proszę przesyłać na mój kurialny adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 Października obchodzony jest jako Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W Katowicach Załężu w kościele pw. Św. Józefa o godzinie 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta za dzieci utracone i ich rodziców. Patronat nad tą mszą objął Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy Świętej udamy się na krótką modlitwę nad Grób Dziecka Utraconego na pobliskim cmentarzu po czym symbolicznie zostanie wypuszczone w niebo 100 lampionów z imionami dzieci utraconych, które rodzice obecni na mszy będą mogli osobiście na nie wpisać.

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka - FPC.pdf)Ulotka - FPC.pdf176 kB
Pobierz plik (Ja tez jestem dzieckiem.pdf)Ja tez jestem dzieckiem.pdf126 kB
© 2016 Parafia Bytków