SERWIS POMOCY DLA OFIAR KONFLIKTU SYRYJSKIEGO

szczegóły - w załącznikach (pdf) - poniżej:

 

 

Zakończyliśmy parafialną akcję pomocy Rodzina - Rodzinie. Przez ostatnie kilka miesięcy (akcja trwała dłużej, niż 6 miesięcy, co zakładano na początku) udało się przesyłać pomoc dla trzech rodzin (a nie tylko dla jednej). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami umożliwili tę pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii.

Jeśli ktoś chciałby kontynuować to dzieło indywidualnie, w załączniku (Podsumowanie") może znaleźć numer konta i inne, potrzebne informacje.  

 

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO, CO ROBICIE DLA POTRZEBUJĄCYCH RODZIN W SYRII

Program Rodzina Rodzinie został uruchomiony w październiku 2016 r. i stał się największym programem pomocowym realizowanym przez Caritas Polska. Od chwili uruchomienia programu 6-miesięczną pomocą objętych zostało blisko 9 tysięcy rodzin dotkniętych skutkami wojny w Syrii. Zebrane środki za pośrednictwem partnerów lokalnych lokalnych kościołów i zgromadzeń zakonnych trafiają do konkretnych rodzin rozpaczliwie potrzebujących pomocy aby przeżyć. Za przekazane pieniądze rodziny syryjskie kupują wodę, opał do ogrzania mieszkań, żywność i leki. W ciągu 17 miesięcy wsparcie otrzymało ponad 8700 rodzin syryjskich w Aleppo dzięki ofiarności około 20 tysięcy darczyńców

 

Zespół Projektu Rodzina Rodzinie Caritas Polska

 
© 2016 Parafia Bytków