PROTOKÓŁ  PRZEDŚLUBNY

Spisywanie protokołu przedślubnego odbywa się w kancelarii parafialnej w piątki w godz. 16.00 - 17.00.

Prosimy, żeby wcześniej umówić się na spotkanie (wystarczy telefonicznie).

Protokół przedślubny należy spisać przynajmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu (co nie jest jednoznaczne z ustaleniem samego terminu ślubu).

Dokumenty potrzebne do spisania protokołu:

- świadectwo chrztu (aktualne);

- świadectwo ukończenia katechezy w szkole ponadgimnazjalnej;

- zaświadczenie o ukończeniu nauk przedślubnych (można dostarczyć później);

-  dowód osobisty;

- formularze z USC (w przypadku ślubu konkordatowego);

- lub akt ślubu (jeśli związek cywilny zawarło się już w USC).

NAUKI  PRZEDŚLUBNE

Nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczynają się zazwyczaj w I piatek miesiąca o 19.00 (salka obok kancelarii) i trwają przez kilka kolejnych piątków. Nie ma nauk przedślubnych w czasie wakacji oraz w czasie odwiedzin kolędowych.

Uwaga! Komunikat dotyczący nauk przedślubnych - w załączniku (pdf) na dole strony.

PORADNIA  ŻYCIA  RODZINNEGO

Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w II i IV poniedziałek miesiąca od 19.00.

ŚLUB RZYMSKI I ŚLUB ZWYKŁY

Prosimy, by nie odkładać zarezerwowania terminu liturgii z sakramentem małżeństwa do ostatniej chwili.

Podczas Mszy św. ślubnej istnieje możliwość śpiewu solowego (tylko pieśni o tematyce religijnej), jak również gry na instrumentach. (np. skrzypce z akompaniamentem organów). Szczegóły oprawy muzycznej należy jednak ustalić z p. organistą najpóźniej na dwa tygodnie przed uroczystością.

UWAGA!!!

Poniżej załączniki (pdf) m.in. w sprawie utworów muzycznych dopuszczonych w czasie celebracji sakramentu małżeństwa.