Schola

schola

"Śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu słabsza dusza mogła wznosić się do stanu pobożności" / św. Augustyn

Bytkowska Schola Ducha Świętego jest wspólnotą, która pełni posługę w parafii Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich - Bytkowie.

W swoich szeregach skupia mężczyzn i kobiety podzielonych na cztery głosy – soprany, alty, tenory i basy. Rytm naszej posługi wyznaczają próby w każdy czwartek o godz. 19:30 w salce obok kancelarii oraz w niedzielę o godz. 10:30, aby przygotować się do Eucharystii.

Podczas spotkań, bierzemy aktywny udział w ćwiczeniach, które udoskonalają nasz warsztat wokalny, dzięki czemu stajemy się coraz bardziej profesjonalni, a także powiększamy nasz repertuar muzyczny.

Naszym głównym celem jest ubogacanie liturgii, a także rozwój duchowy. Oprócz tego uświetniamy różne okoliczności w Kościele i nie tylko. Śpiewamy również na różnych koncertach.

Do naszych osiągnięć należy niewątpliwie nasze płyty, pierwsza: „Chrześcijanie klaszczcie w dłonie”, druga: ''Raduj się świecie'', trzecia ''Adoramus Te Christe''.

Życie Bytkowskiej Scholi Ducha Świętego nie ogranicza się tylko do cotygodniowych prób. Schola jest miejscem, w którym nawiązały się niezwykłe przyjaźnie, dlatego też spotykamy się również poza próbami. W naszej wspólnocie bardzo ważne jest wewnętrzne jej funkcjonowanie, dlatego też działają w niej mniejsze, kilkuosobowe grupy, które odpowiedzialne są za różne elementy, jak np.: zarządzanie scholą, poprowadzenie modlitwy, układanie repertuaru, rozgrzewkę fizyczną oraz ćwiczenia dykcyjne, itd. Nad całością czuwa nasz dyrygent – Bogusław Kowalski, który przejął prowadzenie scholi we wrześniu 2012 r., zaś naszym duszpasterzem jest ks. Tomasz Gojny.

Można nas znaleźć również na facebooku - www.facebook.com/bytkowskascholaduchaswietego

Żeby do nas dołączyć nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie trzeba też znać nut, choć oczywiście to się przyda. Zapraszamy osoby młode i te wcześniej urodzone 🙂