logo parafii

Parafia Ducha Świętego

Siemianowice Śl. - Bytków

Małżeństwo

PROTOKÓŁ PRZEDŚLUBNY


Spisywanie protokołu przedślubnego odbywa się w kancelarii parafialnej w piątki w godz. 16.00 - 17.00. Prosimy, żeby wcześniej umówić się na spotkanie (wystarczy telefonicznie). Protokół przedślubny należy spisać przynajmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu (co nie jest jednoznaczne z ustaleniem samego terminu ślubu). Dokumenty potrzebne do spisania protokołu:

  • świadectwo chrztu (aktualne);
  • świadectwo ukończenia katechezy w szkole ponadgimnazjalnej;
  • zaświadczenie o ukończeniu nauk przedślubnych (można dostarczyć później);
  • dowód osobisty;
  • formularze z USC (w przypadku ślubu konkordatowego);
  • lub akt ślubu (jeśli związek cywilny zawarło się już w USC).

NAUKI PRZEDŚLUBNE


Nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczynają się zazwyczaj w I piatek miesiąca o 19.00 (salka obok kancelarii) i trwają przez kilka kolejnych piątków. Nie ma nauk przedślubnych w czasie wakacji oraz w czasie odwiedzin kolędowych. Uwaga! Komunikat dotyczący nauk przedślubnych - w załączniku (pdf) na dole strony.


PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO


Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w II i IV poniedziałek miesiąca od 19.00.

ŚLUB RZYMSKI I ŚLUB ZWYKŁY


Prosimy, by nie odkładać zarezerwowania terminu liturgii z sakramentem małżeństwa do ostatniej chwili. Podczas Mszy św. ślubnej istnieje możliwość śpiewu solowego (tylko pieśni o tematyce religijnej), jak również gry na instrumentach. (np. skrzypce z akompaniamentem organów). Szczegóły oprawy muzycznej należy jednak ustalić z p. organistą najpóźniej na dwa tygodnie przed uroczystością.


UWAGA!!!


Poniżej załączniki (pdf) m.in. w sprawie utworów muzycznych dopuszczonych w czasie celebracji sakramentu małżeństwa.