PROTOKÓŁ PRZEDŚLUBNY

Spisywanie protokołu przedślubnego odbywa się w kancelarii parafialnej w piątki w godz. 16.00 - 17.00. Prosimy, żeby wcześniej umówić się na spotkanie (wystarczy telefonicznie). Protokół przedślubny należy spisać przynajmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu (co nie jest jednoznaczne z ustaleniem samego terminu ślubu). Dokumenty potrzebne do spisania protokołu:

• świadectwo chrztu (aktualne);
  • świadectwo ukończenia katechezy w szkole ponadgimnazjalnej;
  • zaświadczenie o ukończeniu nauk przedślubnych (można dostarczyć później);
  • dowód osobisty;
  • formularze z USC (w przypadku ślubu konkordatowego);
  • lub akt ślubu (jeśli związek cywilny zawarło się już w USC).

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Na nauki przedmałżeńskie należy zapisać się poprzez panel dostępny na stronie archidiecezji – https://narzeczenikatowicka.pl/

Ułatwi to sprawne wyszukanie dogodnych terminów.

W naszej parafii kontynuujemy cykl nauk, które odbędą się  w maju - 10.05, 17.05, 24.05 oraz w czerwcu - 7.06, 14.06, 21.06.2024  o godz. 19:00 w salce obok kancelarii. Nauki zawierają trzy spotkania oraz dzień skupienia dla narzeczonych.

Również na spotkania w Poradni Życia Rodzinnego narzeczeni zapisują się przez tę samą stronę - https://narzeczenikatowicka.pl/

Jest także możliwość zapisania się do Poradni przez adres: poradnia.bytkow@gmail.com

Uwaga! Komunikat dotyczący nauk przedślubnych - w załączniku (pdf) na dole strony.

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO

Na indywidualne spotkanie w Poradni Życia Rodzinnego w naszej parafii można umówić się

poprzez adres:  poradnia.bytkow@gmail.com

Inne osoby (np.: stanu wolnego, żyjące w związkach niesakramentalnych, małżeństwa, rodzice), które niezwiązane są z przygotowywaniem się do sakramentu małżeństwa również mogą zapisać się na spotkania w Poradni, przez adres e-mailowy: poradnia.bytkow@gmail.com

ŚLUB RZYMSKI I ŚLUB ZWYKŁY

Prosimy, by nie odkładać zarezerwowania terminu liturgii z sakramentem małżeństwa do ostatniej chwili. Podczas Mszy św. ślubnej istnieje możliwość śpiewu solowego (tylko pieśni o tematyce religijnej), jak również gry na instrumentach. (np. skrzypce z akompaniamentem organów). Szczegóły oprawy muzycznej należy jednak ustalić z p. organistą najpóźniej na dwa tygodnie przed uroczystością.

UWAGA!!!

Poniżej załączniki (pdf) m.in. w sprawie utworów muzycznych dopuszczonych w czasie celebracji sakramentu małżeństwa.